Blog

SPANJË DHE PORTUGALI – 8 Ditë me Guidë

SPANJË DHE PORTUGALI – 8 Ditë me Guidë

SPANJË DHE PORTUGALI

Çmimi

649 

Kohëzgjatja

Max Persona

99

Mosha minimale

-

Lloji i turit

Përshkrimi

SPANJË DHE PORTUGALI!

Programi

Dita e parë:

Fluturimi direkt Tiranë - Barcelonë. Nisja nga Tirana në orën 18.50. Mbrritje në Barcelonë në orën 21:40.
Transferta për në hotel. Sistemimi fjetje në hotel.

Dita e dytë:

Mëngjesi në hotel. Vizitë e Monumenteve Kryesore të Barcelonës: Shëtitje në bulevardin Passeig de Gracia,
bulevardi me markat më të mira në qytet si dhe vendi ku gjenden Vilat me arkitekturën më të veçantë në qytet si Casa Mila,
Majestic hotel, Casa Batllo, Casa Amatller, Casa Lleo i Morera dhe sheshi qendror i qytetit, Plaça Catalunya, vendi ku gjendet
statuja e Cesk Macia. Vazhdohet në lagjen Gotike të Barcelonës, me Pallatin e Muzikës Katalanase, një vepër shumë e bukur
e Louis Domenech i Montaner. Përfundoihet me Sheshin Placita de la Seu, ku gjendet Katedralja e Barcelonës e Shën
Eulalisë., Vizitë: Parku i mrekullueshëm Guell, i modeluar nga Antoni Gaudi, Sagrada Familia, Katedralja e jashtëzakonshme, e
cila përbën edhe simbolin e qytetit të Barcelonës, Aquariumi i Barcelonës, Parc de la Ciutadella ku gjenden Kështjella e tre
dragojve, Monumenti Cascada si dhe Harku i Triumfit dhe Torre Agbar. Pasdite, vizitë: Sheshi Espania dhe Kodra Monjuik ku
gjenden Stadiumi Olimpik dhe sheshet olimpike, Museu Catalan d'Arts. Shëtitja vazhdon tek Porti i Krociereve ku gjendet
Mirador de Colom, statuja e Kristofor Kolombit, Rruga tregtare Las Rambas, ku gjendet një prej veprave arkitekturore të
Antoni Gaudit, Palau Guell si dhe sheshi i mrekullueshëm Reial. Vazhdon vizita: Marina Olimpike me dy kullat më të larta, si
Hotel Arts dhe Mapfre dhe tek stadiumi i FC Barcelona për të vizituar muzeun edhe stadiumin e skuadrës së qytetit. Fjetje në
Hotel.

Dita e tretë

Mëngjesi në hotel. Nisja për në Zaragossa. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë pa ndalesa. Vizitë panoramike në Zaragosa:
Parku Makanaz, buzë lumit Ebro, Ura monumentale Puente de Piedhra, Sheshi Platha del Pilar ku gjendet edhe Basilika e
jashtëzakonshtme e Zonjës sonë Maries nga Pilar si dhe Katedralja e Salvadorit, Paseo de Fernando de Catolico, Parku
kilometrik Grande Jose Antonio Labordeta. Pasdite, Nisja për në Valencia. Udhëtimi zgjat rreth 3.5 orë pa ndalesa. Mbrritje
në Valencia. Vizitë e Monumenteve Kryesore të Valencias, si: Platha de la Reina, Palathio de Kongresos, Planetarium, Muzeu i
Shkencave, etj. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e katërt:

Mëngjesi në hotel. Nisja për në Granada. Udhëtmi zgjat rreth 5 orë pa ndalesa. Pushime të shkurtra gjatë
udhëtmit. Vizitë e shkurtërnë Granada, ku vizitohet: Pallati i Alhambrës, Alcazaba, Kopshtet Generalife. Vazhdon udhëtimi
për në Malaga. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Malaga është kryeqyteti i Costa del Sol dhe vendlindja e piktorit të famshëm
Pikaso. Vizitohen rrugicat karakteristike, kopshtet dhe bulevardet, Katedralja e quajtur La Mankita dhe keshtjella me muret
rrethues. Sistemimi dhe fjetje në hotel.

Dita e pestë:

Mëngjesi në hotel. Nisja për në Cordoba. Udhëtimi zgjat 2 orë. Në Cordoba vizitohen: Kështjella Alcazar,
Xhamia. e filluar si xhami dhe e shndërruar ne kishë, tregu i vjetër. Vazhdon Udhëtimi për në Sevilje, zgjat 2 orë. Në Sevilje
vizitohen: Univeristeti, Fabrika e vjetër e Duhanit,Plaza de Espana, Kulla e Artë, Ura Isabel II, Katedralja e Sevijlle. Vazhdon
Udhëtimi për në Lisbonë. Zgjat rreth 5 orë pa ndalesa. Mbrritje në Lisbonë. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e gjashtë:

Mëngjesi në hotel. Vizitë e Monumenteve Kryesore të Lisbonës, si: Torre de Bolem, Padrao dos
Desombrimentos Mosteiro dos Jeronimos. Vizitohen lagjet Bairro Alto, lagja qëndrore, monumenti Santa Justa, katedralja e
Lisbonës, Stadiumi Estadio da Luz, Kështjella Sao Jorge, Ura 25 Abril, Ura Vasco de Gama, Akuariumi i Lisbonës etj. Fjetje në
Hotel.

Dita e shtatë:

Mëngjesi në hotel. Nisja heret në mëngjes për në Madrid. Udhëtimi zgjat rreth 6 orë. Mbrritja në Madrid. Vizitë
e Monumenteve Kryesore të Madridit, si: Plaza de Toros, aty ku është një nga arenat e Torreadorëve, Parkun El Retiro,
Rrugët e famshme të Gran Via dhe Kastejana, Sheshet Platha de Espanja, Puerta Del Sol dhe Puerta de Alkala, Platha de
Oriente, Mayor, Puerta de la Operal, Ramales, Sakramaneto, dhe Sheshin Kolon. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e tetë:

Mëngjesi në Hotel. Vazhdohet vizita në Pallatin Mbretëror, i ndërtuar në një kështjelle të vjetër arabe dhe e
ndjekur nga stili klasik, italian. Pallati Mbretëror është një nga Pallatet më të ruajtur në Europë dhe i pasur në tapete, orë dhe
objekte të çmueshme. Vizita mbaron me një kalim pranë stadiumit Santiago Bernabeu. Nisja për në Aeroportin e Madridit.
Fluturimi direkt Madrid - Tiranë. Nisja nga Madrid në orën 21:55. Mbrritja në Tiranë në orën 01.15.

Përfshihet në udhëtim

  • Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë - Barcelonë dhe Madrid - Tiranë.
  • Transfertat dhe Shëtitjet me autobus.
  • Akomodim në hotel për 7 net, Fjetje 2 net në Barcelonë, 1 natë në Madrid, 2 net në Lisbonë, 1 natë Malaga dhe 1 natë Valencia.

Nuk përfshihet:

  • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
  • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
  • Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në (40x20x25cm) cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Çmimet në bazë të ditëve

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2023
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
28
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
29
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
30
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
1
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
2
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
3
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2023
27
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
28
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
29
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
30
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
1
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
2
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
3
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
4
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
5
649 

649

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 649  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 649  / biletë
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2024
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2024
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2024
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3

Ture të ngjashme

Rezervo

Ju lutemi, zgjidhni një datë

Login

Profesionalizmi i treguar ndër vite, na bën unik dhe të pakrahasueshëm në treg, çdoherë në hap me kohën duke i ofruar çdo klienti që zgjedh të udhetojë me ne: siguri, korrektësi dhe çmime ndër më të mirat në treg.

Adresa

Rruga “Frosina Plaku”
(Kompleksi Kontakt), Mbas Inxhinierisë së ndërtimit.

Kontakt

Email

Na ndiqni edhe në

💬 Përshëndetje! Si mund t'ju ndihmojmë?