Blog

PEKIN DHE SHANGHAI – 8 Ditë me guidë

PEKIN DHE SHANGHAI – 8 Ditë me guidë

PEKIN DHE SHANGHAI

Çmimi

1.599 

Kohëzgjatja

Max Persona

99

Mosha minimale

-

Lloji i turit

Përshkrimi

PEKIN DHE SHANGHAI!

Programi

Dita e Parë :

Fluturimi Tiranë - Shanghai nëpërmjet Zyrihut. Nisja nga Tirana në orën 09.40, Mbrritja në Zyrih në orën 11.45.
Nisja nga Zyrihu në orën 13.10.

Dita e Dytë:

Mbrritja në Shanghai në orën 08.25. Pritja në Aeroportin e Shanghait. Nisja për në Hangzhou, ku vzitohet qyteti
dhe Liqeni Perëndimor, West Lake. Lundrim me Kroçiere në liqen. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë:

Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Shanghai, ku viizitohet qyteti: Kulla Perla Orientale e Radios dhe televizionit dhe
lundrohet me Kroçiere në lumin Huangpu. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:

Mëngjesi ne Hotel. Transfertë me Autobus për në Stacionin e Trenit dhe Udhëtimi me Tren Ekspres për në
Pekin. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë. Transferta në Hotel në Pekin. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë:

Mëngjesi ne Hotel. Vizitë në Sheshin Tien'anmen, në Qytetin e Ndaluar Gu Gong dhe Pallati Veror, Yi He Yung.
Fjetje në Hotel.

Dita e Gjashtë:

Mëngjesi ne hotel. Nisja për të vizituar Murin e Madh Kinez në Mutianyu. Vizitë dhe ngjitje me Cable Car në
Murin e Famshëm. Kthimi në Hotel. Fjetje në Hotel.

Dita e Shtatë:

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Stadiumin Kombëtar Birds Nest dhe Qendrën Ujore Kombëtare në Parkun Olimpik.
Darkë Speciale në një Restorant Tradicional Kinez. Fjetje në Hotel.

Dita e Tetë:

Mëngjesi në Hotel. Transferimi për në Aeroportin e Pekinit. Nisja nga Pekini në orën 11.20. Mbrritja në Frankfurt
në orën 17.30. Nisja nga Frankfurti në orën 20.30, Mbrritja në Tiranë në orën 22.40.

Përfshihet në udhëtim

 • Bileta e avionit vajtje – ardhje Tiranë - Shanghai nëpërmjet Zyrihu dhe Pekin - Tiranë nëpërmjet Frankfurtit.
 • Akomodimi në hotele.
 • Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
 • Shëtitjet me autobus (sipas programit)
 • Viza e Hyrjes në Kinë.
 • Shoqërues dhe guidë shqiptare, dhe Guidë Kinezeeze për të gjithë ditët e qëndrimit
 • Hyrjet sipas programit në Monumentet në Pekin: Muri i Madh, Cable Car, Qyteti Ndaluar, Pallati Veror, Në Hangzhou: Lundrimi me Kroçiere në Liqenin Perëndimor dhe Shanghai: Lundirmi me Kroçiere ne Lumin Huangpu dhe Kulla e Radios dhe TV.
 • Darkë në një Restorant Kinez.

Nuk përfshihet:

 • Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Programet Opsionale.
 • Bakshishet për Shoferin e autobusit dhe Guidën në Kinë.

Çmimet në bazë të ditëve

Ture të ngjashme

Rezervo

Ju lutemi, zgjidhni një datë

Login

Profesionalizmi i treguar ndër vite, na bën unik dhe të pakrahasueshëm në treg, çdoherë në hap me kohën duke i ofruar çdo klienti që zgjedh të udhetojë me ne: siguri, korrektësi dhe çmime ndër më të mirat në treg.

Adresa

Rruga “Frosina Plaku”
(Kompleksi Kontakt), Mbas Inxhinierisë së ndërtimit.

Kontakt

Email

Na ndiqni edhe në

💬 Përshëndetje! Si mund t'ju ndihmojmë?