Blog

PARIS DHE DISNEYLAND – 4 Ditë me Guidë

PARIS DHE DISNEYLAND – 4 Ditë me Guidë

PARIS DHE DISNEYLAND

Çmimi

499 

Kohëzgjatja

Max Persona

99

Mosha minimale

-

Lloji i turit

Përshkrimi

PARIS DHE DISNEYLAND! 4 Ditë me Guidë

Programi

Dita e Parë:

Udhëtimi me avion direkt Tiranë - Paris. Nisja në orën 17:35. Mbrritja në Paris në 20:35. Transferimi për në Hotel.
Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë:

Mëngjesi në hotel. Nisja ne drejtim te Kulles Eiffel, Vizitë ne Kullën Eiffel ne katin e dyte, Shetitja me anije ne
Lumin Seine. Vizitë panoramike e Parisit ku do të shikohen: Harku i Triumfit, Place de la Concorde, Assemblee Nationale,
Pallati i Invalideve, Varri i Napoleonit. Vizitë në Muzeun e Luvrit. Kthimi dhe akomodimi në hotel.

Dita e Tretë:

Mëngjesi në Hotel. Nisja ne Drejtim te Parkut te madh te Disneyland Paris ,k u vizitohen te dy parqet e parkut . E
gjithe dita i perkushtohet Parkut te madh te Disneyland Paris. Kthimi dhe akomodimi në hotel.

Dita e Katërt:

Mëngjesi në Hotel. Vizit Panoramike e Qytetit, Galerite Lafajet ,Kopshti i Luksemburgut, Opera Garnier ,
Champs - Elysees, Kopshti I Panteonit. Pasdreke Vizit ne lagjen Moderne te Parisit, La Defense. Nisja për në Aeroport .
Fluturimi direkt Paris - Tiranë. Nisja në orën 21:05 . Mbrritja në Tiranë në orën 23.35.

Përfshihet në udhëtim

 • Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
 • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
 • Akomodim në hotel për 3 netë.
 • Hyrja në Parkun Disneyland. (ku perfshihet hyrja ne te dyja parqet 1-Disney Land Paris dhe 2- Walt Disney dhe lojrat) 5. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
 • Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 20x 23cm.

Nuk përfshihet:

 • Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Lundrimi me Anije.
 • Oraret e nisjes dhe mbrritjes mund të ndryshojnë nga Kompania Ajrore, por në çdo rast programi do zbatohet i plotë me korigjime dhe spostimet e nevojshme.
 • Në Program janë parashikuar në detaje Udhëtimet dhe Ndalesat. Por nëse do ketë vonesa në trafik apo vonesa të shkaktuara nga qëndrimi i gjatë në një ndalesë, mund të mos bëhen të gjithë ndalesat. Shoferi Autobusit ka ndalesë ligjore në orarin e punës.
 • Ky program është Ekonomik. Hotelet mund të mos jenë në qendër. Informohuni paraprakisht për emrat e Hoteleve gjatë turit. Ne si Operator përpiqemi që Hotelet të zgjidhen sa më të përshtatshëm.

Çmimet në bazë të ditëve

Ture të ngjashme

Rezervo

Ju lutemi, zgjidhni një datë

Login

Profesionalizmi i treguar ndër vite, na bën unik dhe të pakrahasueshëm në treg, çdoherë në hap me kohën duke i ofruar çdo klienti që zgjedh të udhetojë me ne: siguri, korrektësi dhe çmime ndër më të mirat në treg.

Adresa

Rruga “Frosina Plaku”
(Kompleksi Kontakt), Mbas Inxhinierisë së ndërtimit.

Kontakt

Email

Na ndiqni edhe në

💬 Përshëndetje! Si mund t'ju ndihmojmë?