Blog

BERLIN- 4 Ditë me Guidë

BERLIN- 4 Ditë me Guidë

Çmimi

399 

Kohëzgjatja

Max Persona

99

Mosha minimale

-

Lloji i turit

Përshkrimi

Programi

Dita e Parë:

Fluturimi direkt Tiranë - Berlin. Nisja nga Tirana në orën 12.45. Mbrritja në Berlin në orën 15.10. Nisja për në
Drezden. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbrritja në Drezden. Vizitë rreth 3 orë në monumentet e Drezdenit. Vazhdimi i
udhëtimit për në Leipzig. Udhëtimi zgjat rreth 1.5 orë. Mbrritje në Leipzig. Vizitë rreth 2 orë e monumenteve të Laipcigut.
Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë:

Mëngjesi në Hotel. Nisje për në Potsdam, Udhëtimi zgjat rreth 2.5 orë. Mbrritje në Potsdam. Vizitë e
monumenteve tè Potsdamit. Vazhdimi i udhëtimit për në Berlin. Udhëtimi zgjat rreth 40 minuta. Mbrritje në Berlin. Vizitë në:
Potsdamer Platz, Jewish Muzeum, Checkpoint Charlie, Alexander Platz, Muri i Shembur i Berlinit, Sistemimi dhe fjetje në
hotel.

Dita e Tretë:

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet e Berlinit, si: Porta e Bradenburgut, Reichstag, Katedralja e Berlinit,
Flea Market, Pallati Charlottenburg etj. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:

Transferimi me autobus për në Aeroportin e Berlinit. Fluturimi për në Tiranë, Nisja nga berlini në orën 15.45.
Mbrritja në Tiranë 18.00.

Përfshihet në udhëtim

  • Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë - Berlin - Tiranë.
  • Transferta dhe Shëtitjet me autobus.
  • . Akomodimi në hotel për 3 net.
  • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
  • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
  • Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Nuk përfshihet:

  • Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
  • Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Çmimet në bazë të ditëve

Ture të ngjashme

Rezervo

Ju lutemi, zgjidhni një datë

Login

Profesionalizmi i treguar ndër vite, na bën unik dhe të pakrahasueshëm në treg, çdoherë në hap me kohën duke i ofruar çdo klienti që zgjedh të udhetojë me ne: siguri, korrektësi dhe çmime ndër më të mirat në treg.

Adresa

Rruga “Frosina Plaku”
(Kompleksi Kontakt), Mbas Inxhinierisë së ndërtimit.

Kontakt

Email

Na ndiqni edhe në

💬 Përshëndetje! Si mund t'ju ndihmojmë?