Blog

ALBEROBELLO, OTRANTO, TARANTO-4 Ditë me Guidë

ALBEROBELLO, OTRANTO, TARANTO-4 Ditë me Guidë

ALBEROBELLO, OTRANTO, TARANTO

Çmimi

329 

Kohëzgjatja

Max Persona

99

Mosha minimale

-

Lloji i turit

Përshkrimi

ALBEROBELLO, OTRANTO, TARANTO!

Programi

Dita e Parë:

Fluturimi Tiranë - Bari. Nisja nga Tirana më 11.15. Mbrritja në Bari në orën 12.15. Nisja me Autobus për në
Barleta. Vizitë në Barletta: Katedralja, Santa Maria Maggiore, Basilica Santa Sepolcro, Kalaja Svevo Barletta. Vazhdon
udhëtimi për në Trani. Vizitë në Trani: Kështjella e Tranit, Basilica e San Nicolas, Vazhdon udhëtimi për në Bari. Vizitë e
Monumenteve kryesore të Qytetit: Katedralja San Sabino, Basilica San Nicola, Kështjella Normanno Svevo, Piazza Mercantile.
Nisja për në Polignano al Mare. Vizitë e shkurtër. Vazhdon udhëtimi për në Monopoli. Vizitë e shkurtër e Qytetit të Vjetër,
Kështjellës së Kalos V dhe Katedralja e Monopolit. Sistemimi dhe Fjetje në Monopoli.

Dita e Dytë:

Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Alberobello. Vizitë e Shtëpive Tradicionale Konike Trullo. Vazhdon udhëtimi për
në Brindisi. Vizitë e Monumenteve kryesore të qytetit si: Colonne Terminali, Kalaja Aragonese, Kisha Shën Maria dhe San
Giovanni. Vazhdon udhëtimi për në Lecce. Vizitë e Monumenteve kryesore të qytetit, si: Basilica Santa Croce, Kisha e Shën
Marisë, Piazza del Duomo dhe Sant’Oronzo, Porta Napoli, Kalaja dhe Amfiteatri. Vazhdon udhëtimi për në Otranto. Vizitë e
shkurtër e Kështjellës Aragonese. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë:

Mëngjes në Hotel. Nisja me autobus për në Gallipoli. Vizitë e shkurtër në Gallipoli. Vazhdon udhëtimi për në
Taranto. Vizitë e Monumenteve kryesore të qytetit, si Kështjella Aragonese, Katedralja Tarantos, Ponte Girovole, Lungomare,
Rotonda, Borgo Antico. Vazhdon udhëtimi për në Matera. Vizitë në Qytetin e Gurtë të Shpellave. Vizitohen: Sassi, Katedralja
e Materas, Kishat Rupestriane. Vazhdon udhëtimi për në Altamura. Vizitë e shkurtër e qytetit: Piazza Duaomo, Katedralja.
Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Përfshihet në udhëtim

  • Fluturimi Vajtje-Ardhje Tiranë - Bari.
  • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
  • Akomodim në Hotel.
  • Mëngjeset në Hotele.
  • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Nuk përfshihet:

  • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
  • Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Çmimet në bazë të ditëve

Ture të ngjashme

Rezervo

Ju lutemi, zgjidhni një datë

Login

Profesionalizmi i treguar ndër vite, na bën unik dhe të pakrahasueshëm në treg, çdoherë në hap me kohën duke i ofruar çdo klienti që zgjedh të udhetojë me ne: siguri, korrektësi dhe çmime ndër më të mirat në treg.

Adresa

Rruga “Frosina Plaku”
(Kompleksi Kontakt), Mbas Inxhinierisë së ndërtimit.

Kontakt

Email

Na ndiqni edhe në

💬 Përshëndetje! Si mund t'ju ndihmojmë?