Blog

ABU DHABI DHE DUBAI – 5 Ditë me Guidë

ABU DHABI DHE DUBAI – 5 Ditë me Guidë

Çmimi

399 

Kohëzgjatja

Max Persona

99

Mosha minimale

-

Lloji i turit

Përshkrimi

5 Dite / 4 Netë ~ 399 Euro / Personi
Nisje në datat; 16,18,23,25,30 Tetor & 6,13 Nëntor nga Tirana

6 Dite / 5 Nete ~ 439 / Personi
Nisje në datat; 13,20,25,27 Tetor & 1,3,10,15,22 Nëntor nga Tirana

Programi

Dita e Parë:

Paraqitja në Check in 2 orë para nisjes. Fluturimi Direkt Tiranë - Abu Dhabi. Nisja nga Tirana në orën 17:25 -
Mbrritja në Abu Dhabi në orën 01:25 . Transferta me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë:

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si
Xhamia e Sheikut Zayed, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj).
Transferimi në Dubai.
(Opsionale), Bilete hyrje për tek Dubai Frame. Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të
tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetitmrekulli.
Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë:

Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed AlMaktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras,
Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze
të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund, tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin:
Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qendra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura
në qytetit Shatërvani Kërcimtar.
(Opsionale), Xhiro në perëndim, rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait - në Dubai
Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgërvishtësave në Dubai. Me piknisje në Klubin e yachteve superluksoz të
qytetit kjo xhiro ofron mundësinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm
Jumeirah.
(Opsionale), Darkë me pamje nga shfaqja më e bukur në qytet - Shatërvani Kërcimtar në Downtown Dubai. 4 Set menu + 1
pije te përfshirë (ujë ose pije freskuese) bashkë me transfertën nga Hoteli.

Dita e Katërt:

Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë - Burj Khalifa.
(Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretëtirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me
fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në çmim: Darkë me
Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të
muzikës orientale.Kthimi dhe Fjetje në Hotel

Dita e Pestë:

Mëngjesi në Hotel. Të lirë për Shopping dhe Ekskursione Opsionale.

Dita e Gjashtë:

Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Abu Dhabit. Fluturimi direkt Abu Dhabi - Tiranë . Nisja nga Abu
Dhabi në orën 14:05 - Mbrritja ne Tirane 17:35.

Përfshihet në udhëtim

 • Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje.
 • Transfertat nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas
 • Akomodimi në Hotel në Abu Dhabi dhe Dubai.
 • Mëngjeset në Hotel.
 • Shëtitjet me Autobus sipas Programit.
 • Shoqërues në shqip gjatë gjithë udhëtimit.
 • Guida vendase në disa Shëtitje.
 • Vetëm 1 çantë shpine.

Nuk përfshihet:

 • Shtesë për Vizë Hyrje - €89
 • Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfertë - €42
 • Darke 4 Set menu + 1 pije me Pamje nga Shfaqja me Shatervani - €59
 • Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfertë- €64
 • Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë - €47
 • Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfertë- €47

Çmimet në bazë të ditëve

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2023
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
28
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
29
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
30
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
1
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
2
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
3
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2023
27
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
28
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
29
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
30
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
1
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
2
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
3
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
4
399 

399

Çmimi i përgjithshëm: Adult () 399  / biletë | Fëmijë (0-5 vjec) 399  / biletë
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2024
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2024
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2024
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3

Ture të ngjashme

Rezervo

Ju lutemi, zgjidhni një datë

Login

Profesionalizmi i treguar ndër vite, na bën unik dhe të pakrahasueshëm në treg, çdoherë në hap me kohën duke i ofruar çdo klienti që zgjedh të udhetojë me ne: siguri, korrektësi dhe çmime ndër më të mirat në treg.

Adresa

Rruga “Frosina Plaku”
(Kompleksi Kontakt), Mbas Inxhinierisë së ndërtimit.

Kontakt

Email

Na ndiqni edhe në

💬 Përshëndetje! Si mund t'ju ndihmojmë?