Blog

Abu Dhabi

Përshkrim

Abu Dabi apo Abu Dhabi (Arabe : أبو ظبي apo Abū ẓabī) është kryeqyteti i Emirateve të bashkuara Arabe dhe qyteti i 2-të më i madh në këtë shtet pas Dubait. Qyteti Abu Dabi ka rreth një milion banorë sipas llogaritjeve të vitit 2009. Dendësia në Abu Dabi është 13,3/km², ndërsa sipërfaqja rreth 67.340 km². Gjuha zyrtare në Abu Dabi është Arabe, ndërsa feja është Islami.

Ture

VITI I RI NË DUBAI DHE ABU DHABI - 6 DITE ME GUIDE
97
1
VITI I RI NË DUBAI DHE ABU DHABI 6 DITE ME GUIDE
879 
Explore
ABU DHABI DHE DUBAI - 5 Ditë me Guidë
99
3
5 Dite / 4 Netë ~ 399 Euro / Personi Nisje në datat; 16,18,23,25,30 Tetor & 6,13 Nëntor nga Tirana 6 Dite / 5 Nete ~ 439 / Personi Nisje në datat; 13,20,25,27...
399 
Explore

Login

Profesionalizmi i treguar ndër vite, na bën unik dhe të pakrahasueshëm në treg, çdoherë në hap me kohën duke i ofruar çdo klienti që zgjedh të udhetojë me ne: siguri, korrektësi dhe çmime ndër më të mirat në treg.

Adresa

Rruga “Frosina Plaku”
(Kompleksi Kontakt), Mbas Inxhinierisë së ndërtimit.

Kontakt

Email

Na ndiqni edhe në

💬 Përshëndetje! Si mund t'ju ndihmojmë?